
- пʼятниця, 29 грудня 2023 р.
Круглий стіл з міжнародною участю у змішаному форматі на тему: «Проектна діяльність у підготовці майбутніх фахівців дошкільної освіти»
29 грудня 2023 року на базі лабораторії «Інноваційні технології дошкільної та інклюзивної освіти» кафедри педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти відбувся круглий стіл з міжнародною участю у змішаному форматі на тему: «Проектна діяльність у підготовці майбутніх фахівців дошкільної освіти».
У заході взяли участь представники Європейського спортивного ліцею м. Сучава (Румунія) доц. Марія Павелеску (офлайн), професор Вищої Професійної школи імені проф. Станіслава Тарновського у Тарнобжегу (Польща) Беата Земба-Колодзій, старший дослідник Науково-дослідного центру імені Тіводора Легоцькі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ доц. Мар’яна Марусинець, представники академічної спільноти ЗВО України – завідувач кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проф. Людмила Мацук, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти Камянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Тетяна Бабюк, (онлайн), стейкхолдер – директор ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №22 “Дивограй” Чернівецької міської ради Буга О.О. та викладачі і студенти кафедри педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Круглий стіл присвячений обміну ідеями та найкращими практиками написання і реалізації освітніх проектів у сфері освіти, обговоренню можливих форматів подальшої співпраці у контексті означеної проблеми та визначенню ролі проектної діяльності у підготовці майбутніх фахівців дошкільної освіти.
Представники зовнішньої академічної спільноти Румунії поділилися власним професійним досвідом, надали конструктивні пропозиції щодо написання міжнародних освітніх проектів, яких сьогодні налічується в їхньому ліцеї понад сорок.
Велику підтримку зустріла пропозиція написання спільних міжнародних грантових проектів, обмін досвідом у вигляді стажування та підвищення кваліфікації. Знайшлося поле перетину і сфер науково-методичних інтересів, як то міждисциплінарні дослідження, змістове наповнення та удосконалення ОПП, а також практичної та теоретичної підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти з використанням зарубіжного досвіду проектної діяльності. У ході обговорення також проаналізували зміст освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта (Психологія в закладах дошкільної освіти)» та «Логопедія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти й місце практик проектної діяльності у змісті зазначених програм.
Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері. Щиро вдячні колегам за співпрацю!